List of participants

This page will be updated with the confirmed participants.

Amit AcharyaCarnegie Mellon UUSA
Heiko AndräFraunhofer ITWMGermany
Benoît AppolaireU LorraineFrance
Anna AskONERAFrance
Harm AskesU TwenteNetherlands
Ozgur AslanAtilim UTurkey
Nicolas AuffraySorbonne UFrance
Fabrice BarbeINSA RouenFrance
Stéphane BerbenniCNRS / U LorraineFrance
David BergmanTel Aviv UIsrael
Luis BonillaU Carlos III MadridSpain
Michel BornertEcole Nationale des Ponts et ChausséesFrance
Emanuela BoscoTU EindhovenNetherlands
Claude BoutinENTPEFrance
Laurence BrassartOxfordUK
Sébastien BrisardEcole Nationale des Ponts et ChausséesFrance
Andrej CherkaevU UtahUSA
Elena CherkaevU UtahUSA
Shawn ChesterNew Jersey Institute of TechnologyUSA
Christelle CombescureEcoles de Saint-Cyr CoëtquidanFrance
Kostas DanasCNRS / Ecole PolytechniqueFrance
Rémy DendievelU Grenoble AlpesFrance
Justin DirrenbergerCNAMFrance
Martin DoškářCzech TU PragueCzech Republic
Victor EremeyevCagliari UItaly
Lukasz FigielU WarwickUK
Marc FivelCNRS / Grenoble UFrance
Samuel ForestCNRS / Ecole des Mines de ParisFrance
Felix FritzenU StuttgartGermany
Inna GitmanU SheffieldUK
Lori Graham-BradyJohns Hopkins UUSA
Alex HansenNTNUNorway
Christian HellmichTU WienAustria
François HildCNRS / U Paris-SaclayFrance
Gengkai HuBeijing Institute of TechnologyChina
Ivan IordanoffArts et MétiersFrance
Iwona JasiukU IllinoisUSA
Dominique JeulinEcole des Mines de ParisFrance
Djimédo KondoSorbonne UFrance
Matti LindroosVTT TempereFinland
Javier LlorcaPolytechnic U MadridSpain
Graeme MiltonU UtahUSA
Leon MishnaevskyDTUDenmark
Mahmoud MousaviUppsala USweden
Carole Nadot-MartinISAE-ENSMAFrance
Sébastien NeukirchCNRS / Sorbonne UFrance
Amy Novick-CohenTechnionIsrael
Martin Ostoja-StarzewskiU IllinoisUSA
Sylvain PatinetESPCIFrance
Yves-Patrick PellegriniCEAFrance
Henryk PetrykIPPT PANPoland
Pedro Ponte CastañedaU PennsylvaniaUSA
Giuseppe RosiU Paris-Est CréteilFrance
David RyckelynckEcole des Mines de ParisFrance
Karam SabEcole des Ponts et ChausséesFrance
Katja SchladitzFraunhofer ITWMGermany
Siegfried SchmauderU StuttgartGermany
Volker SchmidtU UlmGermany
Matti SchneiderKITGermany
Javier SeguradoPolytechnic U MadridSpain
Ping ShengHKUSTChina
Christian SoizeU Gustave EiffelFrance
Laurent StainierCentrale NantesFrance
Hugues TalbotCentraleSupélecFrance
Patrizia TrovalusciLa SapienzaItaly
Lev TruskinovskyESCPIFrance
Hans van DommelenTU EindhovenNetherlands
François WillotEcole des Mines de ParisFrance
Jana WilmersU WuppertalGermany
Julien YvonnetU Gustave EiffelFrance
Jan ZemanCzech TU PragueCzech Republic
List of participants